Tanie kwatery na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Międzyzdroje - muzeum

09 wrzesień 2011r.

Czas byśmy weszli do muzeum. W holu piękny okaz birkuta bielika z rozpostartymi skrzydłami. Tutaj zaopatrujemy się w literaturę o Parku, pocztówki oraz znaczki przyrodnicze i wchodzimy do I sali, gazie jest portret inicjatora założenia Parku prof. A. Wodziczki (zmarł 1948 r.), mapa Parku i fotografie krajobrazów wyspy Wolin oraz rzadkich roślin.


Sławogród

03 wrzesień 2013r.

Sławogród Przy wjeździe od północy do Czaplinka znajduje się Sławogród. To ciekawy pomysł na przybliżenie historii wczesnośredniowiecznego grodu. Starano się zrekonstruować dawną osadę (104). Jest tu kuźnia, chata (106), w której można wysłuchać starych opowieści i poznać wróżby, obejrzeć warsztaty tkackie. Dla grup zorganizowanych można zamówić zajęcia edukacyjne.


Pojezierze Ińskie. Kraina Moren, Czarów i Pomorskich Legend

03 wrzesień 2013r.

Pojezierze Ińskie. Kraina moren, czarów i pomorskich legend Rzadko spotyka się na tak niewielkim obszarze nagromadzenie tylu walorów o charakterze przyrodniczym i kulturowym, które wzajemnie się uzupełniają. Pięknie zachowany średniowieczny zamek w Pęzinie, pozostałości klasztoru cysterek oraz smakowita dosłownie i w przenośni oferta „Chlebowego domu" w Marianowie czy wreszcie malownicze krajobrazy Ińskiego Parku Krajobrazowego oraz pomnik legendarnego raka nad brzegiem jeziora w Ińsku to wystarczające powody, aby znaleźć czas i zobaczyć miejsca, gdzie „z wrażenia zatrzymał się lądolód".