Tanie kwatery na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Międzyzdroje - W centrum kąpieliska

30 April 2011r.

Punktem wyjściowym do tej wycieczki jest rynek — plac przy pomniku marynarza, gdzie krzyżują się główne ciągi komunikacyjne prowadzące do Kamienia Pomorskiego, świnoujścia i Szczecina przez Wolin. Na środku placu znajduje się, na wysokim cokole, rzeźba przedstawiająca radzieckiego marynarza — wyzwoliciela wyspy Wolin. Jest to dzieło szczecińskiego plastyka Sławomira Lewińskiego, | którego prace zdobią wiele miejscowości w województwie.


Przez Kołczewo i Międzywodzie do Dziwnowa

15 September 2011r.

Wycieczka autobusowa długości blisko 30 km w jedną stronę. Częstotliwość kursowania autobusów duża. Trasa bardzo ciekawa pod względem krajobrazowym. Powrót tą samą drogą lub przez Kamień — Wolin. Odcinek od Międzyzdrojów do Wisełki jest opisany w wycieczkach 9 i 10. Za Wisełką autobus opuszcza górzyste i leśne tereny wyspy Wolin i osiąga obszar pojezierza kołczewsko- warnowskiego, rejon raczej nizinny, lekko pagórkowaty o charakterze rolniczym. Na horyzoncie zawsze widzimy lasy.


Z Międzyzdrojów do Świnoujścia

19 September 2011r.

Trasa wynosi w jedną stronę 15 km i można ją odbyć koleją, autobusem lub własnym pojazdem mechanicznym. Z Międzyzdrojów jedziemy na zachód jak w wycieczce nr 13. Bezpośrednio przed Świnoujściem kończą się lasy przytorskie i rozpoczynamy zwiedzanie portu u ujścia rzeki Świny. Świnoujście — miasto powiatowe, to jeden z najbardziej charakterystycznych pod względem położenia, ośrodków miejskich. Zajmuje ono tereny po obydwu stronach Świny; na wschodnim krańcu wyspy Wolin i na zachodnim wyspy Uznam, nie licząc innych drobnych wysepek np. Karsibora. Środkiem, między tymi dwiema częściami miasta — płynie Świna, główna droga wodna prowadząca statki do portu w Szczecinie.


Szczecin, okolice Szczecina

04 July 2013r.

SZCZECIN, OKOLICE SZCZECINA przy której atrakcyjny zespół fontann, do pl. Lotników (archiwum państwowe, oddział PTTK, duża restauracja i kawiarnia), przy którym pomnik Wdzięczności, wysoki obelisk z rzeźbami żołnierza radzieckiego i polskiego robotnika. Stąd na pn. al. Wyzwolenia, główną ulicą nowoczesnego śródmieścia (duże, nowe bloki mieszkalne). W Szczecinie początek trasy 90 do Kołobrzegu, 94 do Gdańska i koniec trasy 7 z Zielonej Góry, 88 z Bydgoszczy oraz 93 z Koszalina.