Tanie kwatery na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Dziwnówek

04 lipiec 2013r.

DZIWNÓWEK Dziwnówek, osada kolonijna u nasady półwyspu, bardzo rozbud. po wojnie. Rozwidlenie drogi — w lewo, na pn. wsch., do Pobierowa (9 km, boczna ze Świerzna). 128 km Kamień Pomorski (10 m, 9300 mk.), m. położ. nad wodami Zalewu Kamieńskiego u ujścia Świńca do zatoki Karpinki. Punkt wypadowy do licznych pobliskich kąpielisk nadmorskich. Bardzo stary słowiański gród portowy, należący do państwa Wolinian, a później stolica całego Pomorza Zachodniego. 1124 misja Bolesława Krzywoustego i chrzest. Od końca XII w. stolica polskiego biskupstwa (do biskupów należała ziemia kołobrzeska). Osiedlili się tu polscy dominikanie, przybyli z Krakowa. Prawa miejskie 1274. Budowa umocnień xiv w. Miasto członkiem Hanzy. XIX/XX w. uzdrowisko (solanki). 1945 silne zniszczenia. Zabytkowy układ urbanistyczny.


Sławogród

03 wrzesień 2013r.

Sławogród Przy wjeździe od północy do Czaplinka znajduje się Sławogród. To ciekawy pomysł na przybliżenie historii wczesnośredniowiecznego grodu. Starano się zrekonstruować dawną osadę (104). Jest tu kuźnia, chata (106), w której można wysłuchać starych opowieści i poznać wróżby, obejrzeć warsztaty tkackie. Dla grup zorganizowanych można zamówić zajęcia edukacyjne.


Pojezierze Ińskie. Kraina Moren, Czarów i Pomorskich Legend

03 wrzesień 2013r.

Pojezierze Ińskie. Kraina moren, czarów i pomorskich legend Rzadko spotyka się na tak niewielkim obszarze nagromadzenie tylu walorów o charakterze przyrodniczym i kulturowym, które wzajemnie się uzupełniają. Pięknie zachowany średniowieczny zamek w Pęzinie, pozostałości klasztoru cysterek oraz smakowita dosłownie i w przenośni oferta „Chlebowego domu" w Marianowie czy wreszcie malownicze krajobrazy Ińskiego Parku Krajobrazowego oraz pomnik legendarnego raka nad brzegiem jeziora w Ińsku to wystarczające powody, aby znaleźć czas i zobaczyć miejsca, gdzie „z wrażenia zatrzymał się lądolód".