Tanie kwatery na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Barwice

09 November 2011r.

Miejscowość na Pojezierzu Drawskim nad rzeką Gęsią (dopływ Parsęty) przy linii kolejowej: Szczecinek--Połczyn Zdrój, na skrzyżowaniu dróg do: Szczecinka, Bobolic, Połczyna Zdroju i Czaplinka. Jest jedną z najstarszych na Pomorzu Zachodnim osad słowiańskich — prawa miejskie otrzymała w 1409 r. W XVIIII w. była znana z produkcji tytoniu. Barwice zostały wyzwolone 3 III 1945 r. Znajdują się tutaj dwa miejsca upamiętniające wyzwolenie i powrót miasta do Polski:


Będzino, Białogard

09 November 2011r.

BĘDZINO Wieś położona na morenie dennej Równiny Białogardz-kiej nad rzeką Czerwoną, przy trasie kołowej Koszalin — Kołobrzeg, w odległości 24 km od Koszalina. Przez Będzino przechodzi szlak kołowy "Wybrzeża". Początki osady sięgają XIII w. — do dziś zachował się średniowieczny układ wsi w kształcie owalnicy. Będzino liczy około 453 mieszkańców, jest ośrodkiem administracji gminnej. We wsi znajdują się: zlewnia mleka, GS, stolarnia, rozlewnia piwa i wód gazowanych. PKP — przystnek; linia: Koszalin — Kołobrzeg. PKS — przystanek; linia: Koszalin — Kołobrzeg. Zajazd "Przymorze" — kat. III, tel. 820-23 (90 miejsc konsumpcyjnych i 25 miejsc noclegowych).


Biały Bór

09 November 2011r.

Biały Bór Miasto położone na pojeEierzu Drawskim między jeziorem Bielsko (268 ha) a Ławiczka w głębokiej dolinie. Zbocza rynny jeziornej jeziora Bielsko o stosunkowo dużym nachyleniu pokryte są pięknym lasem. Jezioro w sezonie letnim objęte jest rozporządzeniem w sprawie ograniczenia nadmiernego hałasu. Biały Bór leży w strefie chronionego krajobrazu, na szlaku"Wzniesień Moreny Czołowej". Prawa miejskie nadano w 1382 r. Poza kościołem neogotyckim z XIX w. oraz cerkiewką przerobioną z kaplicy cmentarnej miasto nie posiada innych zabytków. W okresie międzywojennym Niemcy rozpoczęli budowę tzw. "Wału Pomorskiego" — łańcucha umocnień betonowych. Ponieważ Biały Bór, ze względu na swoje położenie, stanowił ważny węzeł obronny, umocnień tych było tu szczególnie dużo. Najlepiej zachowany bunkier znajduje się przy szosie Biały Bór — Sępólno. Miasto — mimo silnej obrony —• zostało zdobyte 28 lutego 1945 r. Na płd.-wsch. od miasta, nad jeziorem Bielsko, przy szosie do Człuchowa, znajduje się Państwowe Stado Ogierów oraz Ośrodek "Wczasów w siodle" — głównie dla turystów zagranicznych. Dyrekcja Stada Ogierów w zimie organizuje kuligi, a 3 listopada bieg myśliwski Huberta, w którym oprócz jeźdźców bierze udział wspaniała sfora ogarów. Stajnie stadniny są udostępnione do zwiedzania.


Biesiekierz

09 November 2011r.

Biesiekierz Miejscowość położona na bezleśnej, falistej równinie moreny dennej 12 km na płd.-zach. od Koszalina, przy głównej drodze: Gdańsk — Szczecin. Na uwagę zasługuje murowany kościół z XIV w. i drugiej połowy XVII w.


Byszyno, Bukowo Morskie, Budzistowo, Brzeźno, Borujsko, Bonin

09 November 2011r.

Bonin Miejscowość na płaskiej równinie moreny dennej, nad jeziorem Lubiatowskim, przy trasie Koszalin— Szczecinek, w odległości 8 km od Koszalina. Należy do gminy Manowo i liczy 900 mieszkańców.


Chłopy

09 November 2011r.

Chłopy Wieś rybacka położona 18 km na płn.-zach. od Koszalina, nad brzegiem Bałtyku w strefie chronionego krajobrazu. Posiada ładną plażę i wysokie, utrwalone wydmy. Od Mielna i Sarbinowa oddziela ją gęsty nadmorski las. Wieś ma charakter letniskowy.


Darłówko

09 November 2011r.

Darłówko Miejscowość położona u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku, w granicach administracji miasta Darłowa, port handlowy i rybacki; kąpielisko morskie. Historia portu jest nierozerwalnie związana z losami Darłowa. W roku 1362 Darłowo zostało przyjęte do Hanzy jako członek pośredni reprezentowany przez Kołobrzeg. Członkowstwo ułatwiało nie tylko handel morski ale i, rybołówstwo. W roku 1412 staje się pełnoprawnym członkiem Hanzy. W roku 1497 . silny sztorm zatapia Darłówko, niszczy port i umocnienia brzegowe rzeki Wieprzy. Po odbudowie, w latach 1563—70 przez port przewija się około 100 statków rocznie. Wojna trzydziestoletnia hamuje rozwój portu i handlu. Ponowne ożywienie przynosi rozbudowa portu w czasach pruskich.